استارتاپ استودیو چیست و استودیوی TimeToStartup  چه می کند؟

TimeToStartup یک استارتاپ استودیو است. استارتاپ استودیوها شرکت هایی هستند که اغلب با شتابدهنده ها به اشتباه گرفته می شوند. یک شتاب دهنده معمولا هنگامی از یک استارتاپ حمایت می کند که آن استارتاپ تیم مشخصی تشکیل داده باشد، آن تیم ایده ی مشخصی داشته باشد و آن ایده دارای نمونه ی اولیه ی تست شده ای باشد.  این در حالی است که استارتاپ استودیوها در مراحل قبل از تولید نمونه ی اولیه نیز از افراد حمایت می کنند. درواقع استارتاپ استودیوها شرکت هایی هستند که شرکت های نوپا را می سازند.

ما در استودیو ی TimeToStartup پول را تنها نیاز اصلی استارتاپ ها نمی دانیم. بلکه معتقدیم انسان ها بسیار ارزشمند تر از سرمایه مالی هستند. با تاکید براین امر، TimeToStartup می کوشد تا علاوه بر حمایت مالی از استارتاپ ها، حمایت های آموزشی و انسانی نیز ارائه دهد. تلاش ما بر این است که یک فضای خلاق و صمیمانه را شکل دهیم که به کارافرینان نوپا، این امکان را می دهد که در کنار کار کردن بر روی پروژه ی خود، به رشد فردی، گسترش شبکه اطراف و تیم سازی و آموزش مهارت های مدیریتی و رهبری نیز تمرکز کنند. همچنین هنگامی که استارتاپی در زمینه فنی به مشکلی برخورد، متخصصین حاضر در استودیو برای رفع مشکل، وارد عمل می شوند. دامنه ی حمایت های استودیو ها تا مراحل پس از جذب سرمایه گذار خطرپذیر (VC) نیز ادامه می یابد. ما می کوشیم کارافرینان جوانی را تربیت کنیم که توانایی مدیریت کسب و کار خود در مراحل آتی را دارند.

استارتاپ خوب یعنی تیم خوب. TimeToStartup باتوجه در اختیار داشتن شبکه ی بزرگی از علاقمندان به حوزه استارتاپ و متخصصان علاقمند به ایجاد کسب و کار، به بنیانگذاران نوپا در تکمیل تیم کمک می کند.

بنیانگذاران یک استارتاپ باید همزمان با رشد استارتاپ خود رشد کنند. هنگامی که یک استارتاپ رفته رفته از یک تیم 5 یا 6 نفره به یک تیم چند صد نفره تبدیل می شود، بنیانگذاران باید توانایی اداره و توسعه ی سازمان بزرگ خود را داشته باشند. استودیوی TimeToStartup همگام با رشد یک شرکت نوپا، با برگزاری دوره های توسعه فردی، مدیریتی و رهبری، در کنار بنیانگذاران خواهد بود. با این کار تیم ها برای مقابله با یکی از مهمترین عوامل شکست استارتاپ در هنگام رشد آماده می شوند.

عامل دیگر شکست استارتاپ ها در دوران رشد، عدم وجود استراتژی بازرایابی مناسب و سردرگمی پس از جذب سرمایه گذار است. ما در استارتاپ استودیو ی خود با توجه به در اختیار داشتن یک مجموعه خلاق از متخصصین مختلف در زمینه ی فروش، بازاریابی، رشد و توسعه، به تیم های نوپا کمک می کنیم تا سرمایه ی خود را به دقت و به صورت بهینه مدیریت کنند و سریع تر مقیاس شده و جایگاه خود در بازار را مستحکم سازند. در استودیوی TimeToStartup با توجه به تشکیل یک جامعه بزرگ از افراد مختلف با تخصص ها و علایق متنوع، و همچنین برقراری ارتباط موثر بین اعضا، هم افزایی بی نظیری شکل گرفته و تیم های منسجم تر و همگن تری تشکیل می شوند.

مراجعه کنندگان به TimeToStartup الزاما تیم های از پیش آماده با ایده های از پیش آماده نیستند. افراد چه به صورت تیمی و چه به صورت فردی در بدو ورود به مجموعه ی TimeToStartup مورد سنجش قرار می گیرند. در این مرحله ویژگی های شخصیتی افراد، موضوعات مورد علاقه، تخصص ها، توانایی ها و ایده ی کسب و کار پیشنهادی مورد ارزیابی قرار می گیرد. افراد درصورتی که از تست ها با نتیجه ی قابل قبول خارج شوند، وارد برنامه ی اصلی  ایجاد کسب و کار TimeToStartup می شوند و درصورت  عدم دریافت نتیجه ی مطلوب در تست ها باز هم درب های TimeToStartup به روی آنها باز است. همانطور که گفته شد یکی از اهداف ما ایجاد مجموعه ایی بزرگ از افراد علاقه مند به استارتاپ است. بنابراین ما افراد را به هیچ وجه از مجموعه حذف نمی کنیم، بلکه آنها را آموزش می دهیم، نقاط قوتشان را شناسایی می کنیم و نقاط ضعفشان را برطرف می سازیم ، این فرصت را فراهم می کنیم که در تیم های دیگر عضو شوند و در یک فضای تعاملی و با استفاده از قانون موثر هم افزایی، توانایی های یک کارآفرین موفق را متبلور می سازیم.

درصورتی که فرد یا تیمی  بررسی های اولیه را با موفقیت پشت سر گذاشت و وارد برنامه ی اصلی TimeToStartup شد، عمیق تر و دقیق تر تیم و ایده ی آنها را مورد برسی قرار خواهد گرفت. در این مرحله TimeToStartup به شما در تکمیل اعضای تیم کمک خواهد نمود، همچنین به تیم ها کمک می شود ایده ی درست کسب و کار خود را بیابند و درصورت داشتن ایده ای از قبل، با همکاری اعضا تیم و TimeToStartup، آن ایده ارزیابی و اصلاح می شود تا تیم ها به یک هدف دقیق و طرح کسب وکار حساب شده دست یابند.

پس از آنکه هدف مشخص شد، تیم ها محصول اولیه خود(MVP)  را تولید می کنند. در این مرحله TimeToStartup فضای کار و سرمایه اولیه در اختیار تیم ها قرار می دهد و حتی تیم ها می توانند در صورت نیاز از خدمات فنی و مهندسی TimeToStartup استفاده کنند. پس از تولید محصول اولیه، این محصول مورد آزمایش، ارزیابی و بررسی می شود. هدف از این ارزیابی ها، بررسی پتانسیل رشد، کارامدی و قابلیت جذب سرمایه گذار در مراحل بعدی می باشد.

اگر تیمی این مرحله را هم با موفقیت پشت سر بگذارد، فرصت معرفی به سرمایه گذار و جذب سرمایه  و وارد شدن به مراحل رشد و مقیاس شدن را خواهد داشت. TimeToStartup در این مرحله هم در کنار استارتاپ شما ایستاده است تا به درستی رشد کنید. شما سرمایه ی ما هستید بنابراین ما وظیفه داریم به شما کمک می کنیم که به درستی رشد کنید، برند خود را بسازید و وارد بازار رقابت شوید.

و اگر شرکت کننده ای در هرکدام از مراحل فوق متوقف شود، باز هم به کلی از چرخه ی ما حذف نخواهد شد. بلکه مجددا وارد چرخه هدفمند آموزش TimeToStartup می شود یا به تیم ها و پروژه های دیگرملحق خواهد شد.

همانطور که دیده می شود، TimeToStartup انسانها را ارزشمند تر از سرمایه مادی میداند. حمایت های TimeToStartup از افراد بسیار بیشتر از شتابدهنده ها است. ما از لحظه ای که فردی به فکر ایجاد کسب و کار نوپا برای خود است در کنار او هستیم، او را اموزش می دهیم، و به او کمک می کنیم تا به یک کارافرین موفق تبدیل شود. با توجه به ارزش فوق العاده ایی که برای وقت افراد و همراهان TimeToStartup قائل هستیم، سازوکار دقیقی را برای ارزیابی افراد، تیم ها و کسب و کارهایمان ایجاد نموده ایم. گذشتن از هر مرحله به دقت انجام می شود زیرا معتقدیم آمار موفقیت 10 دصدی استارتاپ هایی که وارد چرخه ی شتابدهنده ها می شوند، برای کارآفرینان جوان بسیار پر هزینه است. بنابراین مراحل کاری ضمن منعطف و استاندارد بودن از دقت بالایی برخوردار است تا با اطمینان بالاتری بتوانیم در مورد موفقیت استارتاپ ها قضاوت کنیم.

People،  Process ، Product، مشخص کننده مفهوم 3P در مجموعه ی TimeToStartup است. ما در هر سه بخش فوق در کنار استارتاپ ها هستیم و آنها را حمایت می کنیم. فرایندها بر محور افراد و با هدف اولیه رشد و توسعه فردی کارآفرینان در کنار رشد استارتاپ ها شکل میگیرد. ما معتقد نیستیم که همه در این دنیا می بایست تبدیل به یک کارآفرین شوند اما باورداریم که این دنیا فضای کافی برای موفقیت تمام افراد را دارد.

رویدادها

دوره ها و کارگاه های آموزشی

اخبار و تازه ها